Keli na DH maratonech

Náš týmový jezdec Filip Keli Švrček se zúčastnil dvou nejvyhlášenějších DH maratonů s hromadným startem ve Francii - Megavalanche a Mountain of Hell.

Bohužel se mu příliš nedařilo, na Megavalanche v Alpe d'Huez mu v kvalifikaci vystavil stopku defekt z cca 10. pozice, kvalifikoval se na 73. pozici ve své rozjížďce a to jej odsoudilo do závodu Mega Affinity. Tam se mu dařilo lépe, i když opět chytl defekt, nakonec bral 6. místo.

Druhým závodem, kterého se zúčastnil byl Mountain of Hell - tato pekelná hora v Les 2 Alpes patří mezi nejtěžší podniky tohoto druhu. Start stejně jako na Megavalanche probíhá hromadně, na Mega je to po 300 lidech, zde startují všichni, cca 700 závodníků. I zde Kelimu štěstí nepřálo, po poměrně slušně odjeté kvalifikaci startoval z výhodné šesté řady, krátce po skončení ledovce vypověděla službu vidlice a odmítla tlumit. Keli bojoval jako lev, držel se okolo 35. pozice, na poslední třetině závodu udělal několik chyb a následovaly pády. Těchto zaváhání využili závodníci za ním a v cíli byl tak klasifikován na 44. místě.

Keli na DH maratonech

náhled náhled

FB Like

Zpět od archivu novinek